00491755234725

پادشاه انگلستان ریشه‌ی آلمانی دارد؟

پادشاه انگلستان ریشه‌ی آلمانی دارد؟
خلاصه

تاج‌گذاری پادشاه انگلستان در حالی امروز انجام شد که بسیاری از مردم جهان از قوم و خویش بودن پادشاهان کشورهای مختلف در اروپا مطلع نیستند.

16 2 02

تاج گذاری شاهزاده چارلز سوم

ادوارد هشتم ، پسر جورج در سال 1936 پادشاه شد. کمتر از یک سال بعد، او به دلیل رابطه‌ی عاشقانه‌ای که داشت از سلطنت کناره‌گیری کرد و با والیس سیمپسون، یک مطلقه آمریکایی ازدواج کرد. برادرش آلبرت با نام جورج ششم بر تاج و تخت بریتانیا نشست.

در آن زمان، نازی‌ها و آدولف هیتلر مدت‌ها بود که کنترل کاملی بر آلمان به دست آورده بودند و جهان رایش سوم را با جذابیت و البته بدبینی دنبال می‌کرد. ملکه مری، مادر ادوارد و آلبرت، اصرار داشت که پسرانش ریشه های آلمانی خود را فراموش نکنند ؛ این نکته نیز مهم است که، آن‌ها در آلمان هیتلری خویشاوندان زیادی هم داشتند.

ادوارد ، به نوبه خود و آشکارا نسبت به نازی‌ها ابراز همدردی کرد. یکی از عکس‌های گرفته شده در سال 1937 دوک و همسرش را نشان می‌دهد که به هیتلر لبخند می‌زنند و با او دست می‌دهند.

چارلز سوم ریشه‌ی آلمانی دارد؟


مادر ملکه الیزابت دوم بریتانیایی بود، بنابراین او فقط تا حدی از تبار آلمانی بود - حتی اگر در طول زندگی خود برخی از خصوصیات آلمانی کلیشه ای از جمله نظم و انضباط و احساس وظیفه را به نمایش گذاشت.

شوهرش فیلیپ، اما اجدادی عمدتا آلمانی داشت و آلمانی را روان صحبت می کرد. در سال 1947، شهروند بریتانیا شد و اندکی قبل از ازدواج با الیزابت، عنوان اشرافیت آلمانی خود را کنار گذاشت و خود را تنها "Mountbatten" نامید.

پسر بزرگ آن‌ها، پادشاه جدید چارلز سوم، یک نسل خونی دارد که تقریباً از نیمی از اجداد آلمانی تشکیل شده است.

این مقاله در سال 2022 به زبان آلمانی نوشته شده است.

منبع سایت دویچه وله DW

دیدگاه کاربران
(مورد نیاز)
(مورد نیاز)