00491755234725

اخبار

مجموعه رویدادها، تازه ها 
نمایش در هر صفحه
16 2 1403
نامه سرگشاده – بخش سی و یک: سکوت سرهنگ ستاد حسین شریف پور درباره مثلث میترائی ایران

آنها به ما یورش برده بودند، تمام وسایل ما را تفتیش و سپس ضبط کرده بودند، خود ما را بازداشت و تحت بازجوئی و شکنجه قرار داده بودند، ما را در بازداشتگاه پلیس آگاهی انداخته بودند و همه این کارها خودسرانه و بدون حکم قضائی بود. آن ۱۶ مرد در وضعیت بسیار بدی قرار داشتند بخصوص این که هیچ نیروی نسوانی هم همراهشان نبود. آنها تلاش کردند از دفاتر یادداشت ما و گوشی های ما، بدون حکم قضائی، چیزی را پیدا کنند شاید بتوانند از این مخمصه نجات یابند.

16 2 1403
نامه سرگشاده – بخش چهل و یک: هیچ مقام مافوقی به پرسشنامه یک پارچه وزارت اطلاعات نظارت ندارد!

احتراماً در دو بخش قبلی این نامه ها به آنالیز کلمه به کلمه بند ۲ کیفرخواست برره که در آن صحبت از گزارش تکمیلی ضابطان اداره کل اطلاعات استان مازندران شده بود پرداختم. زیرا که با استفتا درباره چمانیسم آن چهار بند دیگر پودر شده بودند. در واقع این گزارش هم صفت “تکمیلی” دارد و از همان ابتدا

21 8 1402
نامه سرگشاده – بخش هفده: ویدئو کنفرانس یا خاله بازی اینترنتی!

اینهمه طبل و شیپور جلسه رسیدگی از طریق ویدئو کنفرانس چیزی نبود جز یک مکالمه موبایلی با بازپرس پرونده! البته اگر وکیل ما در زمان این به اصطلاح جلسه در کنار بازپرس نبود آن خانمها حتی نمی توانستند مطمئن باشند آن ور خط واقعاً بازپرس پرونده است! یک تماس اسکایپی یک طرفه هم همزمان برقرار شده بود که از آن طرف ظاهراً بازپرس شکل و شمایل «متهمان» را می دید ولی «متهمان» فقط شکل و شمایل خودشان را می دیدند! تازه برای برقراری همین ارتباط تصویری یک طرفه هم اینترنت یا از طرف زندان قطع بود یا از طرف دادسرا! جناب بازپرس هم مطالبی از وبسایت ما را گلچین کرده بودند و خواستار توضیح درباره آنها بودند، بدون توجه به این که ما چند هزار مطلب موجود در این وبسایت را از حفظ نیستیم و ایشان باید آن مطالب را به رویت ما برساند! در این استان آدم فضایی ها این خاله بازی اسمش هست جلسه رسیدگی!! جالب است که جناب بازپرس (دادیار سابق) برای بازجویی به یک مکان نامعلوم تشریف می برند ولی به زندان نمی روند! تازه معلوم نیست که چرا زندانیان را به دادسرا اعزام نمی کنند؟ آیا سفینه فضایی شان پنچر شده یا دادسرا در سیاره دیگری است؟! به وکیل آن خانمها گفته شده بود که همه مکالمات ویدئو کنفرانس بعداً پیاده شده و به امضاء متهم می رسد! که البته یک مکالمه موبایلی چنین امکانی را فراهم نمی کند و اگر لوایح وکیل و خود آن خانمها نبود کلاً هیچ اثری از «دفاعیات» وجود نمی داشت. حال تصور کنید مردم عادی – که اغلب وکیل هم ندارند – در آن استان چگونه مورد «دادرسی» قرار می‌گیرند.

10 7 1402
نامه سرگشاده دکتر میتراکدیور به محضر ریاست محترمقوه قضائیه

از تاریخ ۰۲/۰۶/۱۷ شش تن از اعضا مؤنث انجمن فرویدی در یک سفر تحقیقاتی در استان مازندران بدون حکم دستگیر و بدون قرار بازداشت معتبر زندانی شده اند. قرار بازداشتی بدون شماره، بدون شماره پرونده، بدون شماره بایگانی و به مدت ۳۰ روز!!

4 4 1402
سمینار شانزدهم لکان: از بزرگ دیگری به دیگری

ترجمه انگلیسی سمینار ۱۶ لکان از بزرگ دیگری به دیگری توسط انتشارات polity در سپتامبر منتشر خواهد شد. هم اکنون نسخه پیش فروش در آمازون دسترس است. این نسخه توسط ژک‌آلن‌میلر بازنویسی و ویرایش شده بروس فینک آن را به انگلیسی برردانده است این سیمنار به دلیل رویدادی های ماه می ۱۹۶۸ زمان حساسی برای جریان روشنفکری در فرانسه بوده است.

21 3 1402
کتاب تازه: خوانش سمینار هفتم ژک لکان

مطالعه سمینار هفتم لکان کتاب جدید اوست . این کتاب مجموعه‌ای از تحلیل‌های نو از سمینار اخلاق لکان و تأملات زیرکانه‌ای درباره آنچه که اخلاق لکان را به حوزه تفکر روانکاوانه امروز پیوند می‌دهد ارائه می‌کند.

17 3 1402
دین و روانکاوی، تازه‌‌ترین کتاب ریچارد بوتبی

ریچارد بوثبی، فیلسوف و نویسنده‌ی مشهور، که دو کتاب مرگ‌ومیل و فروید در مقام فیلسوف از او به فارسی ترجمه شده است در واپسین کتاب خود باتوجه به مفهوم« das Ding» ، به مساله‌ی دین خواهد پرداخت

3 3 1402
همه دیوانه هستند

ورکشاپ فیلد فرویدین در لندن- دوره مقدماتی به سرپرستی و اجرای ژک آلن میلر

26 2 1402
کتاب تازه:دورای شما کیست؟

Dries G. M. Dulsster نویسنده‌ی کتاب، هماهنگ کننده دوره‌ی کارآموزی و ناظر آموزشی در گروه روانکاوی و مشاوره بالینی، دانشگاه گنت، بلژیک است. او به عنوان روانکاو در یک مطب خصوصی کار میکند و سردبیر مجله Psychoanalytische Perspectieven است.

18 2 1402
کلینیک و نقد پدرسالاری

patriarchy به عنوان یک سیستم اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی که برای سلطه و استثمار زنان توسط مردان، اقلیت های نژادی، طبقاتی یا جنسیتی توسط اکثریت سفید، استعماری، بورژوایی و دگرجنسگرا ساخته شده است، اکنون با مبارزات فمینیستی، ایدئولوژی های بیدار و فعالیت جامعه LGBTQIA + روربرو است.

17 2 1402
بیست و یکمین کنگره‌ی NLS

بیست و کنگره‌ی NLS در سال 2023 با نام ناخشنودی و اضطراب در اتاق درمان(کلینیک) و فرهنگ(تمدن)، Discontent and Anxiety in the Clinic and in Civilisation، از شنبه بیستم و یکشنبه بیست و یکم ماه می( ماه جاری) آغاز می‌شود.

14 2 1402
پایان جلسات خوانش آخرین کتاب ژک آلن میلر

شنبه 16 ام اردیبهشت آخرین جلسه از سری سیمنارهای روانکاوی چگونه پایان می‌یابد( با نگاه ژاک‌آلن‌میلر) است. این سیمنارها زیر نظر حلقه‌ی لکانی استرالیا در فضای زوم و باارائه‌ی Russell Grigg ، دانش آموخته و استاد دانشکده‌ی روانکاوی دانشگاه پاریس 8 برگزار شد.

17 2 1400
LA PSYCHANALYSE ET LE POLITIQUE

چهل و هشتمین سری سخنرانی تولد زیگموند فروید(به علت محدودیت کرونایی بصورت وبینار) با عنوان «روانکاوی و سیاست» توسط کولت سولر ارائه میشود.

14 2 1400
تولد زیگموند فروید

They have hosted a lecture on his birthday ever since, and in a few days Colette Soler will present the 48th Sigmund Freud lecture, "Psychoanalysis and Politics

11 2 1400
سرمایه داری وحشی : بیل گیتس

بیل گیتس، میلیاردر و از بنیان‌گذاران مایکروسافت در مصاحبه با اسکای نیوز گفت: فرمول‌های واکسن را نباید در اختیار کشورهای فقیر گذاشت.

10 2 1400
فایل صوتی ظریف

مایکل روبین، پژوهشگر آمریکایی مطلع مرتبط با منطقه که دارای مواضع ضد جمهوری اسلامی ایران است، ساعاتی پیش در یادداشتی بنقل از منابع خود در عراق مدعی شد که ویلیام (بیل) برنز، رئيس سیا در دولت بایدن، به بغداد سفر کرده و در خانه شخصی وزیر خارجه عراق مخفیانه با مقامات ایرانی دیدار کرده است.

10 2 1400
بازگشت به برجام؟

تحلیل‌گران اسرائیلی: دولت بایدن احتمالاً طی هفته‌های آتی به برجام باز خواهد گشت. امیدی به آمریکا نیست. اسرائیل باید به تنهایی و با تمام امکانات خود عملیات پنهان علیه ایران را گسترش دهد.

7 2 1400
ادامه جنجال بر سر "فایل صوتی ظریف"

سخنگوی دولت از پیگری "ربایش و پخش گزینشی" مصاحبه ظریف خبر داده است. همزمان انتقاد به وزیر خارجه در مجلس افزایش یافته است. یک نماینده مجلس ظریف را "واداده و غربزده" خوانده و می‌گوید او اگر استعفا ندهد باید استیضاح شود.

7 2 1400
کدام سایکوتیک ترند؟ احمدی نژاد که خودش را هگل می داند یا اکبر جباری که خودش را روانکاو می داند؟!

احمدی‌نژاد اختلال «سایکوتیک» دارد و باید تحت درمان باشد اینکه یک سیاستمدار ایرانی مسلمان شیعه، خودش را «هگل» بداند، حالش وخیم‌تر از آن مسلمانی است که خودش را «ولیّ خدا» می‌داند. اما اگر کسی خود را هر دوی این‌ها بداند، بی‌شک باید تحت معالجه قرار گیرد.

5 2 1400
کاندیداهای 1400

فارس نوشت: ترافیک در مسیر پاستور به شدت شلوغ است. قبل از تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ چهره‌هایی اعلام نامزدی کردند و حالا پس از تعطیلات نوروزی تقریبا هر روز شاهد اعلام کاندیداتوری یکی از چهره‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ... هستیم.

4 2 1400
روحانی: خطر "ویروس جهش‌یافته هندی

او ضمن هشدار درباره شیوع "ویروس هندی" کرونا در ایران تاکید کرد: «ویروس هندی از ویروس انگلیسی، برزیلی، آفریقای جنوبی بدتر است. اگر این ویروس وارد کشور شود، ما مشکل بزرگی پیدا می‌کنیم. از استاندارهای خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان و حتی استان‌های جنوبی مانند کرمان و هرمزگان می‌خواهم مراعات کنند و بدانند تکلیف بزرگی بر عهده‌شان است که این ویروس خطرناک وارد کشور نشود.»

4 2 1400
تدروس ادهانوم بارها از نابرابری در توزیع واکسن کرونا انتقاد کرده

دبیرکل سازمان بهداشت جهانی روز جمعه ۳ اردیبهشت در نشستی خبری به مناسبت اولین سالگرد راه‌اندازی طرح «کوواکس» گفت کشورهای فقیر کماکان به واکسن کرونا دسترسی ندارند. تدروس ادهانوم بارها از نابرابری در توزیع واکسن کرونا انتقاد کرده و از کشورهای ثروتمند خواسته است دوزهای اضافی را که خریداری کرده و سفارش داده‌اند در اختیار کشورهای فقیر قرار دهند.

4 2 1400
واعظی: برخی می‌گویند واکسن کرونا را از خیابان ناصر خسرو می‌خرند

به گفته واعظی، واکسیناسیون عمومی رایگان است ولی رئيس جمهور ایران اجازه داده است که شرکت‌های خصوصی و بیمارستان‌ها با «ارز نیمایی واکسن بیاورند و تحت نظارت وزارت بهداشت به همه افرادی که نمی‌خواهند صبر کنند تا نوبت‌شان شود این واکسن را تزریق کنند».

26 6 1398
مصادیق حیوان آزاری

مجبور کردن شخص به شرکت در کلاس‌های آموزشی، الزام مراجعه به روانشناس و حبس و جزای نقدی هم از دیگر مجازات‌های مطرح‌شده در طرحی است که به انتظار بررسی مجلس نشسته است.

26 6 1398
بهشت جاسوس های دنیا

وین بین جنگ جهانی اول و دوم یک مرکز اروپایی مهم برای فعالیت‌های جاسوسی بود. در دوره‌ی آلمان نازی هم این شهر، محل مناسبی برای جمع‌آوری اطلاعات یا ارتباط با جاسوس‌های اروپایی بود

22 1 1398
موزه ی در حال حرکت

موزه ی در حال حرکت برگاسه 19 به عنوان موزه ی زیگموند فروید پس از سالها مرمت و تعمیر می شود